Apie mus

Calvary tai viešbutis įkvėptas mus supančios gatvės ir istorijos. XIX amžiaus klasicizmo statinys, restauruotas ir prikeltas antram gyvenimui, kad taptų jūsų namais Vilniaus mieste.

Calvary viešbučio praeitis yra tokia pat intriguojanti kaip ir ateitis.

Pastatytas XIX amžiuje, tačiau apie tuo metu ten vykusį gyvenimą žinome mažai. Seniausia archyvuose rasta nuotrauka iš 1920-ųjų, tuo metu pastatu naudojosi Lenkijos muitinė, tai buvo Vilniaus miesto pakraštys. Ar galite tuo patikėti? Dokumentuose taip pat rašoma, kad pastatas ilgą laiką priklausė žydams, o pastato pirminė paskirtis buvo apartamentų nuoma. 1940-aisiais, kai senasis pastato savininkas mirė, jį paveldėjo jo sūnus Ševelis Baranovskis. Kaip tik tuo metu Lietuvoje įsitvirtino Sovietų Sąjunga. Šaltiniuose minima, kad ilgą laiką būtent šiame pastate veikė Sovietų Sąjungos bazė. Na, o paskutiniai žinomi pastato naudotojai buvo mūsų Lietuvos policija. Pirmojo policijos komisariato adresas ilgus metus buvo Kalvarijų 59.

Niekas nežino kiek daug matė Calvary pastato sienos, tačiau žinoma, kad jas lietė daug kartų ir net tautų. Dabar apie pastato praeitį primena tik viešbučio koridorius puošiantys senų pastato sienų fragmentai, tokie, kokius matote nuotraukoje iš 1920-ųjų. Senų, bet vis dar tvirtų plytų lopinėliai, kurie tapo žaviu interjero akcentu.

1920-ieji. Tuo metu pastato adresas buvo Kalvarijų g. 69.

„Vilnius – didžiausias mūsų prieštaringos, be galo įvairiaspalvės istorijos ir kultūros židinys…“- Vladas Drėma

Norėdami savo svečius nuo pirmų minučių supažindinti su Vilniaus miesto istorija, visų 65 kambarių sienas nuo grindų iki lubų papuošėme 1840-uosius menančiais sostinės žemėlapiais su istorinėmis tų laikų fotografijomis, o tik įėjus į viešbutį, svečius pasitinka sieninis fontanas, kurio fone – XIX amžiaus Vilniaus žemėlapis.

Pasižvalgykite po mūsų nuotraukų galeriją